Priority energetického hospodářství města Plzně
- Zajištění optimální dodávky energií

- Snižování energetické náročnosti
- Zvyšování energetické účinnosti
- Dosažení maximální efektivnosti při výrobě a rozvodu energií
- Maximální využívání kombinované výroby, podpora kogeneračních zdrojů
- Vyvážený mix zdrojů (diverzifikace zdrojů)
- Zajištění energetické bezpečnosti a odolnosti města
- Rozvoj síťové infrastruktury
- Rozvoj využívání obnovitelných zdrojů energie
- Zajištění šetrného přístupu k životnímu prostředí a minimálních dopadů energetiky na životní prostředí, snižování emisní zátěže
- Propagace správného nakládání s energií ve školách i u ostatních obyvatel města
Aktuality
Ve dnech 28. května a 3. června 2026 uspořádalo Oddělení městské energetiky Magistrátu města Plzně dva odborné semináře zaměřené na hospodaření s energiemi v základních školách a školních jídelnách. Cílem seminářů bylo předat účastníkům aktuální informace z oblasti energetického managementu, představit nové legislativní požadavky a vytvořit prostor pro sdílení zkušeností z každodenní praxe.
Oddělení městské energetiky Magistrátu města Plzně informuje o aktuálně otevřených dotačních výzvách, které mohou obcím, městům a veřejným institucím pomoci financovat projekty zaměřené na úspory energie, využití obnovitelných zdrojů, modernizaci veřejné infrastruktury i adaptaci na dopady změny klimatu.
Plzeň rozšiřuje využívání obnovitelných zdrojů: staví nové fotovoltaiky i bateriová úložiště
Město Plzeň dlouhodobě systematicky pracuje na rozvoji využití obnovitelných zdrojů energie a modernizaci městské energetiky. Po úspěšném zavedení systému sdílení elektřiny v režimu aktivního zákazníka pokračuje město v realizaci dalších fotovoltaických elektráren (FVE), které posilují energetickou soběstačnost městských objektů a přispívají ke snižování nákladů na provoz budov.